Dvojrecenzia : Bol raz jeden život - Mozog // Rekordy zo sveta zvierat


Anotácia 
: Vydajte sa spolu s Maestrom, Hemom, Globínkou a ich priateľmi do hlbín ľudského tela. Sledujte, ako bojujú s vírusmi a baktériami, aby udržali telo zdravé. Zistite, ako funguje ľudský mozog. Zoznámte sa s neurónmi, ktoré plnia funkciu poslov a roznášajú pokyny z mozgu do celého tela. Viete, že keby sa všetky neuróny postavili do radu, dosiahli by zo Zeme až na Mesiac?

Vydavateľstvo : Fragment, 2021
Počet strán : 48
Žáner :  Pre deti/Populárne-náučná/Komiks

Komiks Bol raz jeden život - Mozog je v poradí druhým pokračovaním zo série komiksov Bol raz jeden život inšpirovanej rovnomenným francúzskym seriálom. I v druhom dieli kniha pracuje s podobnou naračnou štruktúrou ako v dieli prvom, čiže seriálová predloha a jej scény sa vo veľkej časti prenášajú do panelov komiksových obrázkov, čo samé o sebe nie je problémom, predsa len, množstvo, predovšetkým súčasných detí nepozná pôvodný seriál, no kniha stále trpí nevhodne zvoleným typom písma, ktoré sa do formy komiksových bublín absolútne nehodí a nebolo upravené ani v tomto dieli. Kniha je však útla, keďže ide o komiks, je vhodná i pre samočítanie pre menšie deti a rovnako sa nestratí ani ako edukatívna pomôcka pre deti a najmenších v procese poznávania svetu okolo nás, keďže obsahuje množstvo jednoducho vysvetlených faktov z oblasti ľudského tela.


Za poskytnutie knihy ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Anotácia : Rozmanitosť sveta zvierat je takmer nekonečná a mnohí z jeho zástupcov majú schopnosti, ktoré vo svete ľudí ovládajú len vymyslení superhrdinovia. Najrýchlejšie živočíchy sveta dokážu vyvinúť rýchlosť ako rýchle autá, rovnako ako malý nenápadný tvor má v skutočnosti silu, ktorú by sme neočakávali ani u trénovaných vzpieračov. Najsilnejší živočích sveta dokáže zdvihnúť mnohonásobok svojej vlastnej hmotnosti a najdlhšie žijúci živočích sa dožíva aj niekoľko stoviek rokov. Najrýchlejší, najpomalší, najsilnejší, najväčší, najmenší, najdlhšie žijúci, najďalej skáčuci, najnebezpečnejší, najkrajší, ale aj najškaredší alebo najhlbšie sa potápajúci – tieto a mnohé ďalšie naj zo zvieracej ríše prináša kniha plná neočakávaných zaujímavostí. Ponor sa s nami do sveta zvieracích supermanov.

Vydavateľstvo : ALBATROS, 2021
Počet strán :  32
Žáner : Pre deti/ Populárne-náučná/Encyklopédia

Kniha Rekordy zo sveta zvierat je útlou, no o to obsahovo zaujímavejšou encyklopédiou pre deti a mládež, ktorá napriek cartoonovým a pastelovým ilustráciám môže pôsobiť ako dielo pre najmenších, no opak je pravdou. Dielo je vhodné i pre mladšie deti, nestratí sa ani ako obrazová pomôcka na hodinách biológie, keďže popisy napríklad obsahujú celé rodové i druhové názvy zvierat, zaujímavé fakty spracúva jednoducho, v niekoľkých vetách, nie zhustene a nudne, to všetko zabalené v už spomínanom pastelovom kabátiku s nutnou dávkou humoru.Za poskytnutie knihy ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Odporúčané články