Audiokníh nie je nikdy dosť!

Temuto fenoménu som prepadla ... no vlastne myslím už skoro pred dvomi rokmi.

Mojim prvým, a myslím, že najlepším výberom bola .... a to úplne naslepo - Skála od Petera Maya. Verte tomu či nie, neverím, že by som bola schopná túto knihu prečítať sama v tlačenej podobe. Plná zdĺhavých opisov, viac ma zaujímala časová línia detstva hlavného hrdinu, než krimi zápletka, ktorá vo finále vyznela neskutočne lacno, a to, že autor na knihe pracoval 5 rokov ukazuje len to, že si dal prácu s vykreslením prírody a prostredia Ostrova Lewis a na tú detektívnu zápletku nejak "pozabudol". Takže tento román vo finishi ani nepôsobil ako krimi, ale skôr psychologický román s prvkami gaelskej prírody.

Ide však o to, že vo vynikajúcom podaní J. Dvořáka (ktorý získal aj ocenenia za najlepšiu audioknihu roku ... no to by som klamala, pravdepodobne 2015) som proste túto knihu nemohla odložiť, resp. vytiahnuť si sluchátka z uší a teda som ju dopočúvala až do poslednej vety a melódie, bolo mi ľúto, že skončila  a temná atmosféra severu sa na mňa preniesla najmenej na najbližšie 2 týždne.
Takže, ak neviete s čím začať, Skála je pre vás ako vyšitá, plus ten krásny hlas, no .... ahhh :D

Nechcem spomínať všetky audioknihy, ktoré som za ten čas napočúvala, takže uvediem uvediem ešte dve, ktoré mi najviac prirástli k srdcu.


Tou druhou je stará známa klasika - Jane Eyrová v podaní Gabriely Vránovej, bola skrátka taká, ako som si predstavovala. Nie, že by som túto knihu už nečítala, ale skrátka, je to moja srdcovka (Hneď po Malých ženách, to je môj TOP) a ako knihe, tak som prepadla aj minisérii od BBC z roku 2006. Poviem vám, videla som to už asi 20 krát, a asi nie naposledy :) G. Vránová načítala knihu naozaj pekne, jemne a presne pre ušká všetkých romantikov a romantičiek :) ( a samozrejme, nielen pre nich).

No a tou poslenou audioknihou je titul, ktorý som si zamilovala a chystám sa na všetky tlačené diely série. No a nie je ním nič iné ako Zaklínač I. - Poslední přání. Doposiaľ som naozaj nepočúvala audioknihu takto spracovanú, všetky tie zvuky a meniace sa hlasy postáv, naozaj, dej sa vám odohrával v hlave ako fantasy film a načítanie znelo akoby ste počúvali dabing bez obrazu. Skrátka majstrovská prácička, za ktorou určite stálo veľa práce všetkých členov a aj štábu - A- Geralt bol zase môj zamilovaný J. Dvořák - proste on a audioknihy - to je láska na prvý posluch.

Tak čo, inšpirovala som vás k vypočutiu si nejakého titulu? Pri cestovaní, odpočívaní, možno aj upratovaní. To je krása audiokníh - Môžu byť s vami všade!

Anet :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Odporúčané články